BIP.gov.pl

Instrukcja korzystania z BIP

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z dnia 8 października 2001 r.) nakłada na administracje publiczne, w tym na naszą Uczelnię obowiązek udostępniania informacji za pomocą publikatora teleinformatycznego zwanego Biuletynem Informacji Publicznej.


Biuletyn niniejszy został utworzony zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz.U. Nr 112, poz. 1198. z późn. zm) i jest dostępny całodobowo pod adresem internetowym    https://akademia.kalisz.pl/biuletyn/ i można do niego zajrzeć także ze strony WWW naszej Uczelni, po naciśnięciu na przycisk.


Informacja publiczna dotycząca naszej Uczelni została podzielona na następujące kategorie główne:

·       Strona główna

·       Informacja o Uczelni

·       Wewnętrzne akty normatywne

·       Nadanie stopnia doktora

·       Akredytacja

·       Studia i studenci

·       Pracownicy

·       Współpraca międzynarodowa

·       Zamówienia publiczne

·       Informacja o finansach i kontroli

·       Informacje o planowanej działalności

·       Wybory organów Uczelni

·       Informacja o dostępie do informacji niezamieszczonej w BIP

·       Informacje nieudostępniane publicznie

·       Redakcja BIP

·       Rejestr stron usuniętych

·       Zbiorczy rejestr zmian

·       Mapa strony

·       Instrukcja korzystania z BIP

Menu zamieszczone zostało w lewej kolumnie serwisu, podzielone tematycznie.

Moduł wyszukiwania to narzędzie pomocne w wyszukiwaniu przez Państwa Informacji, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki kluczowego słowa i kliknięciu klawisza "SZUKAJ".

Po wykonaniu tej operacji pojawią się wyniki przeszukania baz danych. Zostanie wskazane menu tematyczne, w którym znajduje się dana informacja, oraz odnośnik umożliwiający bezpośrednie przejście do rozdziału danego menu.

Pobieranie plików - w Biuletynie znajdują się również treści dołączone w postaci plików, można do nich dotrzeć poprzez linki. Są to zazwyczaj dokumenty dużej objętości oraz treści o specyficznym przeznaczeniu (np. wnioski do pobrania, druki, dzienniki ustaw). Po kliknięciu na link prowadzący do ukrytego pliku otwiera się okno pozwalające pobranie pliku lub otworzenie go tylko do odczytu.

Kliknięcie na logo BIP znajdujące się w prawym górnym rogu umożliwia przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej administrowaną przez MSWiA.

Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu linku wersje archiwalne tej strony, znajdującego się na dole strony.

 
  do góry strony
wersja do druku
Opublikował: Dominik Figiel
Publikacja dnia: 25.11.2022
Podpisał: Dominik Figiel
Dokument z dnia: 25.11.2022
Dokument oglądany razy: 4637
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu