• Polski
  • English
    • Kontrast
    • Czcionka

W imieniu organizatorów – Wydziału Nauk Społecznych, Koła Naukowego „Komandos” oraz Akademickiego Związku Sportowego Akademii Kaliskiej- serdecznie zapraszam studentów na organizowane w dniach 03-04 czerwca 2022 r. III Międzynarodowe Warsztaty Technik Interwencji i Samoobrony.  Miejscem wydarzenia jest Kampus Akademii Kaliskiej – korty, ul. Poznańska 201-205. Studenci Akademii Kaliskiej nie ponoszą kosztów uczestnictwa. 

       Warsztaty są skierowane do  studentów Akademii Kaliskiej, uczniów klas mundurowych z powiatu kaliskiego, funkcjonariuszy służb mundurowych ( policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, wojska, ABW, CBŚ, straż miejska, firmy ochroniarskie)  oraz do zainteresowanych tą problematyką uczniów szkół średnich. Są formą doskonalenia indywidualnych i zespołowych umiejętności w zakresie  stosowania środków przymusu bezpośredniego i samoobrony.  Pozwolą także uczestnikom  na poznanie najnowszych możliwości w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych w Polsce i Europie. Warsztaty poprowadzą uznani instruktorzy służb mundurowych z kraju i z zagranicy (Litwy, Rumunii, Słowacji, Francji, Niemiec, Czech, Włoch). Zajęcia praktyczne koncentrować się będą na problematyce z zakresu:

1.         technik samoobrony przed atakiem niebezpiecznym narzędziem;

2.         techniki samoobrony w pomieszczeniach biurowych i małych pomieszczeniach;

3.         przepisów prawnych stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej
       w służbach mundurowych na podstawie Ustawy z 24 maja 2013 r.;

4.         taktyki i techniki interwencji w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni,

5.         ochrony dynamicznej. 

      Organizatorzy zamierzają ponadto przeprowadzić zawody o Puchar Rektora Akademii Kaliskiej z zakresu technik interwencji dla  studentów i przedstawicieli klas mundurowych  oraz zawody dla dzieci z samoobronny o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza.


Zarządzenie w sprawie organizacji kształcenia w semestrze letnim 2021/2022


Zarządzenia Rektora w sprawie obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie Uczelni

Zarządzenie


Druki do pobrania: