NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Z przyjemnością informujemy o kolejnej uczelni, z którą udało nam się zawrzeć umowę o współpracy!
Jest to Slovak University of Agriculture in Nitra.
Pomimo profilu agrarnego tej uczelni, studenci i pracownicy Akademii Kaliskiej znajdą w ofercie Slovak University of Agriculture in Nitra kierunki pokrewne z tymi oferowanymi przez Akademię Kaliską. Sporą zachętą do wzięcia udziału w mobilności może się okazać wysoka pozycja w rankingach krajowych uczelni, w których Slovak University of Agriculture in Nitra konsekwentnie znajduje się w pierwszej dwudziestce najlepszych uniwersytetów w Słowacji.

Podpisana umowa umożliwi wymianę studentów i pracowników w ramach Wydziału Politechnicznego (mechanika i budowa maszyn, elektrotechnika, inżynieria środowiska, elektrotechnika). Zapraszamy do zapoznania się z materiałem promocyjnym uczelni pod wskazanym tym linkiem, oraz z filmikami promującymi miasto i uczelnię:


Wznawiamy możliwość wyjazdów w ramach programu Erasmus+!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że 1 września 2020 wznowiliśmy możliwość wyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+. Mobilności zagraniczne będą realizowane z uwzględnieniem ograniczeń nałożonych przez władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz krajów destynacji uczestników wymiany.

W związku z pandemią COVID-19 rekrutacja na wyjazdy odbywać się będzie zdalnie w sposób ciągły do momentu wyczerpania funduszy. Uprzejmie informujemy, że poza tradycyjną formą rzeczywistej mobilności w ramach programu, możliwe będzie realizowanie mobilności wirtualnych oraz łączonych (częściowo online, częściowo rzeczywistych). Pragniemy jednak poinformować, że dofinansowanie wyjazdów dotyczy jedynie czasu faktycznej i potwierdzonej obecności w uczelniach i instytucjach partnerskich za granicą. Szczegółowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (e.wasielewska@pwsz.kalisz.pl, monika.napadlek@pwsz.kalisz.pl, j.gancarz@pwsz.kalisz.pl, tel. 62 7679566).

NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Kolejna umowa zawarta z  uczelnią zagraniczną dotyczy współpracy z Munzur University.
Jest to uczelnia powstała w roku 1983, w mieście Tunceli, we wschodniej Anatolii.
Na swoich 8 wydziałach, uczelnia ta oferuje łącznie ponad 50 kierunków, na których studenci mogą się kształcić.

Zawarta umowa umożliwi wymiany studentów i nauczycieli z Wydziału Nauk Społecznych (Zarządzanie) i Wydziału Politechnicznego (Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn).
Zapraszamy do zapoznania się z ulotką uczelni pod TYM adresem.

NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Zapraszamy was do zapoznania się z kolejną uczelnią zagraniczną, z którą zawarliśmy partnerstwo – Kocaeli Univeristy.
Uczelnia ta, położona w mieście Izmit, wykształciła w swoich murach ponad 80 tysięcy absolwentów.
Studenci mogą wybierać przedmioty spośród 18 wydziałów.
Umowa między naszymi uczelniami pozwala na wymiany studenckie i nauczycielskie na Wydziale Politechnicznym (Informatyka).
Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem promującym uczelnię:

NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Chcemy się pochwalić kolejną umową interinstytucjonalną, którą podpisaliśmy ze słoweńską uczelnią College of Nursing in Celje.
Jest to uczelnia kształcąca w zawodzie pielęgniarki. Umowa podpisana pomiędzy naszymi uczelniami pozwoli na prowadzenie wymian w tym zakresie (Wydział Nauk o Zdrowiu).

Poniżej możecie zapoznać się z materiałem edukacyjnym szkoły:

NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Chcemy was poinformować o nowej umowie partnerskiej, zawartej z turecką uczelnią Düzce University.
Jest to ceniona, wielokrotnie nagradzana uczelnia, powstała w 2006 roku. Obecnie posiada 14 wydziałów, na których studiuje około 30 tysięcy studentów.
Umowa zawarta pomiędzy uczelniami pozwoli na wzięcie udziału w mobilności studentom i nauczycielom z Wydziału Nauk o Zdrowiu (Położnictwo i Pielęgniarstwo).

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową uczelni!

NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Dziś mamy dla was wieści o kolejnej litewskiej uczelni, z którą udało nam się podpisać umowę. Jest to powstała w roku 2000 Alytaus Kolegija. Na 11-stu kierunkach tej uczelni kształci się około 2 tysięcy studentów.
Podpisana umowa pozwoli na wymiany w ramach wydziałów: Nauk Społecznych (Zarządzanie), Politechnicznego (Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Technologia Żywności i Żywienia Człowieka), oraz Nauk o Zdrowiu (Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Kosmetologia).
Zapraszamy was do obejrzenia filmiku zapoznającego z uczelnią!

NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Chcemy się podzielić z wami informacjami na temat kolejnej uczelni partnerskiej, z którą udało się nam podpisać umowę!
Tym razem jest to uczelnia z sąsiedniej Litwy – Marijampole College.
Powstała w roku 2001, jest to jedyna uczelnia w regionie Suwalszczyzny. Na 11 kierunkach łącznie studiuje około 600 osób.
Może się pochwalić współpracą z 40 zagranicznymi uczelniami, co świadczy o tym, że na pewno będziecie w dobrych rękach!

Skip to content