• Polski
 • English
  • Kontrast
  • Czcionka

Aktualności

 • Wykłady z profesorami z Kazachstanu i Grecji w ramach programu Erasmus+

  W Akademii Kaliskiej  gościmy pracowników z naszych uczelni partnerskich w Kazachstanie (Turan University) i Grecji (University of Western Macedonia). Profesor Gaukhar Niyetalina i Profesor Dimitrios Papoutsis przyjechali w ramach programu Erasmus+, by przeprowadzić cykl wykładów w Wydziale Nauk o Zdrowiu i w Wydziale Nauk Społecznych. Spotkanie jest okazją do rozmów dotyczących dalszej współpracy dydaktycznej i naukowej między uczelniami.

  Serdecznie zachęcamy do korzystania z możliwości, jakie studentom i pracownikom oferuje program Erasmus+.

 • Erasmus+ oraz Erasmus+ App

  Zachęcamy studentów i całą społeczność akademicką do udziału w webinariach w języku angielskim poświęconych nowej aplikacji wspierającej mobilność akademicką – Erasmus+ App. Wydarzenia zaplanowane są na 21 września 2021 roku. Bliższe informacje i rejestracja dostępne są na stronie: uni-foundation.eu otwiera się w nowym oknie.

  Zachęcamy również do realizowania części studiów i praktyk za granicą w naszych uczelniach i instytucjach partnerskich. Wszystkich informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (Ewa Wasielewska email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl oraz Monika Napadłek email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl; tel: +48 62 767 95 66).

 • Erasmus+ – Możliwość wyjazdu na studia, praktyki i staże

  Drodzy Studenci i Kandydaci,

  uprzejmie informujemy o możliwości wyjazdów na studia, praktyki i staże absolwenckie w ramach programu Erasmus+.
  Mobilności zagraniczne muszą być realizowane z uwzględnieniem ograniczeń nałożonych przez władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz krajów destynacji uczestników wymiany.
  Wnioskować o wyjazdy można już na pierwszym roku studiów, ale wyjechać mogą dopiero studenci drugiego roku.

  W związku z pandemią COVID-19 rekrutacja na wyjazdy odbywa się zdalnie w sposób ciągły do momentu wyczerpania funduszy.
  Szczegółowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl, email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl)
  Tel. 62 76-79-566.

  Wszystkie informacje o możliwościach wyjazdów znajdują się na stronie internetowej:

  Współpraca międzynarodowa zakładka erasmus+

 • Możliwości wyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie przypominamy o możliwości wyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+. Mobilności zagraniczne muszą być realizowane z uwzględnieniem ograniczeń nałożonych przez władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz krajów destynacji uczestników wymiany.

  W związku z pandemią COVID-19 rekrutacja na wyjazdy odbywa się w sposób ciągły do momentu wyczerpania funduszy. Szczegółowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl, email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl, tel. 62 7679566).

  Wszystkie informacje o możliwościach wyjazdów znajdują się na stronie internetowej:
  Współpraca międzynarodowa zakładka erasmus+

 • Konkurs na profesorów wizytujących

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy, że nasza uczelnia partnerska w Portugalii, The Polytechnic Institute of Bragança, ogłosiła konkurs na profesorów wizytujących. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tej propozycji (w załączniku). Termin składania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2021, należy korzystać z formularza dostępnego na stronie: ipb.pt.otwiera się w nowym oknie

  Życzymy powodzenia!

 • Praktyki zagraniczne w Wellbeing, Health & Sports service at the Universidade de Vigo (Hiszpania)

  Praktyki zagraniczne Wellbeing, Health & Sports service at the Universidade de Vigo

  Szanowni Państwo,

  Przedstawiamy propozycję praktyk zagranicznych w Wellbeing, Health & Sports service at the Universidade de Vigo (Hiszpania), nadesłaną przez naszą uczelnię partnerską w Vigo w Hiszpanii. Od zainteresowanych oczekuje się doskonałej znajomości języka angielskiego i przynajmniej podstaw hiszpańskiego. Oferta kierowana jest do studentów wszystkich kierunków, ale szczególnie do studentów Zarządzania i Informatyki. Szczegóły oferty znajdują się w dołączonym dokumencie, a dodatkowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (Ewa Wasielewska email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl oraz Monika Napadłek email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl).

  Serdecznie zapraszamy do aplikowania i korzystania z możliwości oferowanych przez program Erasmus+. 

 • WIRTUALNY DZIEŃ ERASMUS+

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy w najbliższy piątek (14 maja 2021 roku) będzie kolejna szansa, by spotkać się z pracownikami Biura Współpracy w Zagranicą w ramach Wirtualnego Dnia Erasmus+. Spotkanie będzie okazją, by porozmawiać i dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach wyjazdu za granicę na studia, praktyki i staże absolwenckie w nadchodzącym roku akademickim. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Przypominamy, że pomimo pandemii możliwe jest realizowanie zagranicznych mobilności w uczelniach i instytucjach partnerskich. Zajrzyjcie do naszego wirtualnego biura w najbliższy piątek w godzinach 10.00-14.00.

  Link do spotkania: Spotkanie na platformie Teams 10:00-14:00 otwiera się w nowym oknie

  Czekamy i zapraszamy!

  Ewa Wasielewska (email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl) i Monika Napadłek (email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl)

 • Wykłady otwarte i wirtualne zwiedzanie starówki w Kłajpedzie

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy, że nasza uczelnia partnerska na Litwie, Klaipeda State University of Applied Sciences (KVK), organizuje wykłady otwarte dla wszystkich zainteresowanych studentów i pracowników oraz wirtualną wycieczkę z przewodnikiem po starówce w Kłajpedzie. Wydarzenia będą częścią 14th International Week w KVK. Przypominamy studentom fizjoterapii, pielęgniarstwa, kosmetologii, zarządzania, mechaniki i budowy maszyn oraz informatyki o możliwości wyjazdu do Kłajpedy w ramach programu Erasmus+.

  Serdecznie zapraszamy!

  Szczegóły poniżej:

  Wirtualna wycieczka z przewodnikiem po starówce w Kłajpedzie:

  20/04/2021

  14:45 – 15:30 (EEST time zone)

  Please join the meeting:

  Spotkanie na platformie teams 14:45 otwiera się w nowym oknie

  Wykłady otwarte:

  20/04/2021

  13:00 – 13:45 (EEST time zone)

  Open lecture: “Win-win partnerships in marketing: one man’s trash is another man’s treasure”  

  Dr. Donatas Jonikas

  Spotkanie na platformie zoom 13:00 otwiera się w nowym oknie

  Meeting ID: 936 1355 1010

  Passcode: e1cu55

  21/04/2021

  14:30 – 15:30 (EEST time zone)

  Open lecture: Electromobility Perspectives in Lithuania

  Dr. Ričardas Malkus

  Spotkanie na platformie teams 14:30 otwiera się w nowym oknie

  22/04/2021

  14:15 – 15:00 (EEST time zone)

  Open lecture: “Capacity building: healthy body”

  Lect. Daiva Lenčiauskienė

  Spotkanie na platformie teams 14:15 otwiera się w nowym oknie

  Wykłady otwarte i wirtualne zwiedzanie starówki w Kłajpedzie harmonogram
 • WIRTUALNY DZIEŃ ERASMUS+ PODCZAS DNI OTWARTYCH

  Szanowni Państwo,

  serdecznie przypominamy, że tegoroczne Dni Otwarte w Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego będą też okazją do spotkania z pracownikami Biura Współpracy z Zagranicą w ramach Wirtualnego Dnia Erasmus+. W pokoju Erasmus+ dowiecie się Państwo wszystkiego, czego jeszcze nie wiecie o programie i o możliwościach wyjazdu na studia i praktyki za granicę w nadchodzącym roku akademickim. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Przypominamy, że pomimo pandemii możliwe jest realizowanie zagranicznych mobilności w uczelniach i instytucjach partnerskich. Bądźcie bezpieczni, ale nie dajcie się zatrzymać! Zajrzyjcie do naszego wirtualnego biura w najbliższy piątek w godzinach 13.00-15.00.

  Strona spotkajmy się Akademii Kaliskiej otwiera się w nowym oknie

  Czekamy i zapraszamy!

  Ewa Wasielewska (email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl) i Monika Napadłek (email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl)

 • SPRING SCHOOL W GRUZJI

  Spring School

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszamy studentów Akademii Kaliskiej do wzięcia udziału w wirtualnej Spring School organizowanej w dniach 15-17 kwietnia 2021 przez naszą uczelnię partnerską w Gruzji, Georgian National University SEU. Temat wydarzenia: „European and Euro Atlantic Integration process of Georgia”. Wszystkie prelekcje odbywać się będą w języku angielskim. Studenci naszej uczelni są zwolnieni z opłaty za uczestnictwo. Uczestnicy Spring School otrzymają certyfikat uczestnictwa wydany przez Biuro Łącznikowe NATO w Gruzji oraz Georgian National University SEU.

  Link do rejestracji otwiera się w nowym oknie

  Dodatkowych informacji udziela organizator: email: iro@seu.edu.ge oraz Biuro Współpracy z Zagranicą Akademii Kaliskiej (email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl, email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl). Zachęcamy do zapoznania się z programem Spring School (załącznik) i uczestnictwa w wydarzeniu.

 • GEORGIAN NATIONAL UNIVERSITY SEU ZAPRASZA STUDENTÓW I NAUCZYCIELI AKADEMICKICH AKADEMII KALISKIEJ

  Uczelnia partnerska w Gruzji

  Szanowni Państwo,

  serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej uczelni partnerskiej w Gruzji.

  Na podstawie umowy bilateralnej zawartej między Akademią Kaliską a Georgian National University SEU, studenci kierunku Zarządzanie mają możliwość zrealizowania jednosemestralnej mobilności w tej prestiżowej uczelni w Tbilisi w roku akademickim 2021/2022. Warunkiem udziału w mobilności jest znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 – językiem wykładowym w SEU będzie język angielski. Kandydaci muszą przesłać wymagane dokumenty do SEU do 25 maja 2021. Studenci Akademii Kaliskiej zostaną zwolnieni z konieczności opłacenia czesnego na rzecz SEU, ale muszą liczyć się z miesięcznymi kosztami utrzymania na poziomie ok. 500 Euro.

  Georgian National University SEU zaprasza także chętnych nauczycieli akademickich Akademii Kaliskiej do konkursu w ramach Visiting Professors Programme. Konkurs dotyczy następujących dziedzin: Business, Management (w tym: Tourism management, Education management), Finance, Psychology, Law, Banking, Human Resources, Journalism, International Relations, Research Methodology. Zakwalifikowani wykładowcy będą prowadzić zajęcia w języku angielskim w formie zdalnej z wykorzystaniem Zoom i mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 100 Euro/godzinę. Termin zgłoszenia upływa 1 maja 2021. Wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w dołączonych dokumentach. Koordynatorem wymiany w SEU jest Maka Kuchava email: m.kuchava@seu.edu.ge . Zapraszamy także do kontaktu z Biurem Współpracy z Zagranicą (email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl, email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl). 

 • ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ STUDENTÓW NA WYJAZDY W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

  Rekrutację studentów na wyjazdy zagraniczne

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy rekrutację studentów na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w kolejnym roku akademickim. Wszyscy, którzy planują wyjazd na studia do zagranicznych uczelni partnerskich w semestrze zimowym lub letnim roku akademickiego 2021/2022 powinni już teraz złożyć kompletne formularze zgłoszeniowe w Biurze Współpracy z Zagranicą Akademii Kaliskiej. Rekrutacja dotyczy także studentów, którzy planują realizować praktyki lub staże absolwenckie w ramach programu – to też czas, by złożyć kompletne formularze zgłoszeniowe wraz z zaproszeniem z firmy/instytucji, do której Państwo pojedziecie. Wszystkie dokumenty można pobrać ze strony internetowej Współpraca międzynarodowa zakładka mobilności ka 103.

  W związku z pandemią COVID-19 rekrutacja na wyjazdy odbywa się zdalnie w sposób ciągły aż do momentu wyczerpania funduszy.

  Zachęcamy także do skontaktowania się z pracownikami Biura Współpracy z Zagranicą (email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl, email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl, tel: 62 76-79-566) oraz do odwiedzenia naszego pokoju podczas Dni Otwartych Akademii Kaliskiej online w dniu 16.04.2021.

  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości wyjazdów w ramach programu Erasmus+!

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

  Z przyjemnością informujemy o kolejnej uczelni, z którą udało nam się rozpocząć współpracę w ramach programu Erasmus+: Vilnius College of Technologies and Design. Podpisana umowa pozwoli na wymianę studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego – dotyczy kierunków Mechanika i Budowa Maszyn, Budownictwo oraz Elektrotechnika.

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z broszurą informacyjną dla studentów zainteresowanych wyjazdem na studia do Wilna.

  Broszura informacyjna otwiera się w nowym oknie

 • International Days 2021 w Rydze

  Uprzejmie informujemy, że nasza uczelnia partnerska w Rydze (Łotwa), Red Cross Medical College of Rīga Stradiņš University, serdecznie zaprasza do udziału w International Days 2021 w dniach 12-13 maja 2021. Wydarzenie będzie miało charakter wirtualny. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania specjalistycznych wykładów, a także do udziału w konferencji studenckiej.  Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów do aktywnego udziału w wydarzeniu.

  Kontakt:

  Irīna Rudenko
  Project Coordinator
  Phone number: +371 67630910
  email: irina.rudenko@rcmc.lv

 • Rekrutacja na wyjazdy Erasmus+

  Możliwości wyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie przypominamy o możliwości wyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+. Mobilności zagraniczne muszą być realizowane z uwzględnieniem ograniczeń nałożonych przez władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz krajów destynacji uczestników wymiany.

  W związku z pandemią COVID-19 rekrutacja na wyjazdy odbywa się zdalnie w sposób ciągły do momentu wyczerpania funduszy. Uprzejmie informujemy, że poza tradycyjną formą rzeczywistej mobilności w ramach programu, możliwe jest realizowanie mobilności wirtualnych oraz łączonych (częściowo online, częściowo rzeczywistych). Pragniemy jednak poinformować, że dofinansowanie wyjazdów dotyczy jedynie czasu faktycznej i potwierdzonej obecności w uczelniach i instytucjach partnerskich za granicą. Szczegółowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (email: e.wasielewska@pwsz.kalisz.pl, email: monika.napadlek@pwsz.kalisz.pl, email: j.gancarz@pwsz.kalisz.pl, tel. 62 7679566). Wszystkie informacje o możliwościach wyjazdów znajdują się na stronie internetowej: współpraca międzynarodowa zakładka erasmus+.

 • Akademia Kaliska otrzymała Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (ECHE) na lata 2021-2027!

  Decyzją Komisji Europejskiej otrzymaliśmy Kartę ECHE – Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego na kolejne lata programu. Tym samym Akademia Kaliska może w pełni uczestniczyć w realizacji działań i projektów w ramach programu Erasmus+. Karta jest potwierdzeniem, że spełniamy wszystkie jakościowe warunki uczestnictwa w programie – to dokument określający ogólne ramy jakości działań prowadzonych przez instytucję szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+. Pozytywna ocena przygotowanego wniosku to wspaniała wiadomość dla wszystkich studentów i kadry akademickiej naszej uczelni, którzy dalej będą mogli realizować wyjazdy zagraniczne i inne projekty dzięki wsparciu ze środków UE. Wniosek Akademii Kaliskiej uzyskał 100 punktów na 100 możliwych.

 • Dofinansowanie na międzynarodową wymianę akademicką w ramach programu Erasmus+

  Dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy, że w bieżącym roku akademickim 2020/20201 nasza uczelnia otrzymała bardzo wysokie dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na międzynarodową wymianę akademicką w ramach programu. W konkursie wniosków na mobilności z krajami programu otrzymaliśmy 73300,00 Euro, a na mobilności z krajami partnerskimi 253110,00 Euro. Te ogromne kwoty zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów i przyjazdów studentów i pracowników Akademii Kaliskiej oraz uczelni partnerskich. Stale rozwijamy naszą współpracę z krajami spoza obszaru Unii Europejskiej i w tym roku, poza Rosją, Uzbekistanem, Albanią i Mołdawią, gościć będziemy także studentów i pracowników z uczelni w Bośni i Hercegowinie, Gruzji, Kazachstanie, Kirgistanie, Kosowie, Mozambiku, Palestynie i Ukrainie.  

  Korzystając z okazji, przypominamy, że trwa rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce i na świecie możliwa jest także realizacja wyjazdów w formie wirtualnej i łączonej (częściowo online, częściowo stacjonarnie za granicą). Dofinansowanie dotyczy jednak tylko czasu faktycznej i potwierdzonej obecności uczestników w uczelniach i instytucjach partnerskich za granicą. Wszystkich informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą: email: e.wasielewska@akademia.kalisz.pl, email: monika.napadlek@akademia.kalisz.pl, tel: 62 767 95 66. Rekrutacja odbywać się będzie w formie zdalnej i ma charakter ciągły do wyczerpania funduszy.

  Zapraszamy!

 • Virtual Exchange Day
  grafika virtual exchange day
 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ (Slovak University, Słowacja)

  Z przyjemnością informujemy o kolejnej uczelni, z którą udało nam się zawrzeć umowę o współpracy!

  Slovak University of Agriculture in Nitra

  Pomimo profilu agrarnego tej uczelni, studenci i pracownicy Akademii Kaliskiej znajdą w ofercie Slovak University of Agriculture in Nitra kierunki pokrewne z tymi oferowanymi przez Akademię Kaliską. Sporą zachętą do wzięcia udziału w mobilności może się okazać wysoka pozycja w rankingach krajowych uczelni, w których Slovak University of Agriculture in Nitra konsekwentnie znajduje się w pierwszej dwudziestce najlepszych uniwersytetów w Słowacji.

  Podpisana umowa umożliwi wymianę studentów i pracowników w ramach Wydziału Politechnicznego (mechanika i budowa maszyn, elektrotechnika, inżynieria środowiska, elektrotechnika). Zapraszamy do zapoznania się z materiałem promocyjnym uczelni pod wskazanym tym linkiem (PDF) otwiera się w nowym oknie, oraz z filmikami promującymi miasto i uczelnię:

  Film promujący uczelnie otwiera się w nowym oknie

  Film promujący miasto otwiera się w nowym oknie

 • Wznawiamy możliwość wyjazdów w ramach programu Erasmus+!

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informujemy, że 1 września 2020 wznowiliśmy możliwość wyjazdów studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+. Mobilności zagraniczne będą realizowane z uwzględnieniem ograniczeń nałożonych przez władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz krajów destynacji uczestników wymiany.

  W związku z pandemią COVID-19 rekrutacja na wyjazdy odbywać się będzie zdalnie w sposób ciągły do momentu wyczerpania funduszy. Uprzejmie informujemy, że poza tradycyjną formą rzeczywistej mobilności w ramach programu, możliwe będzie realizowanie mobilności wirtualnych oraz łączonych (częściowo online, częściowo rzeczywistych). Pragniemy jednak poinformować, że dofinansowanie wyjazdów dotyczy jedynie czasu faktycznej i potwierdzonej obecności w uczelniach i instytucjach partnerskich za granicą. Szczegółowych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (email: e.wasielewska@pwsz.kalisz.pl, email: monika.napadlek@pwsz.kalisz.pl, email: j.gancarz@pwsz.kalisz.pl, tel. 62 7679566).

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+(Munzur University, Turcja)

  Kolejna umowa zawarta z  uczelnią zagraniczną dotyczy współpracy z Munzur University.
  Jest to uczelnia powstała w roku 1983, w mieście Tunceli, we wschodniej Anatolii.
  Na swoich 8 wydziałach, uczelnia ta oferuje łącznie ponad 50 kierunków, na których studenci mogą się kształcić.

  Zawarta umowa umożliwi wymiany studentów i nauczycieli z Wydziału Nauk Społecznych (Zarządzanie) i Wydziału Politechnicznego (Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn).
  Zapraszamy do zapoznania się z ulotką uczelni pod TYM adresem. otwiera się w nowym oknie

  Film Erasmus Days 2019 otwiera się w nowym oknie

  otwiera się w nowym oknie

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ (Kocaeli Univeristy, Turcja)

  Zapraszamy was do zapoznania się z kolejną uczelnią zagraniczną, z którą zawarliśmy partnerstwo – Kocaeli Univeristy.
  Uczelnia ta, położona w mieście Izmit, wykształciła w swoich murach ponad 80 tysięcy absolwentów.
  Studenci mogą wybierać przedmioty spośród 18 wydziałów.
  Umowa między naszymi uczelniami pozwala na wymiany studenckie i nauczycielskie na Wydziale Politechnicznym (Informatyka).
  Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem promującym uczelnię:

  Film promujący uczelnie otwiera się w nowym oknie

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+(SŁOWENIA)

  Chcemy się pochwalić kolejną umową interinstytucjonalną, którą podpisaliśmy ze słoweńską uczelnią College of Nursing in Celje.
  Jest to uczelnia kształcąca w zawodzie pielęgniarki. Umowa podpisana pomiędzy naszymi uczelniami pozwoli na prowadzenie wymian w tym zakresie (Wydział Nauk o Zdrowiu).

  Poniżej możecie zapoznać się z materiałem edukacyjnym szkoły:

  Materiał edukacyjny szkoły otwiera się w nowym oknie

 • NOWY KIERUNEK WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+(Düzce University, Turcja)

  Chcemy was poinformować o nowej umowie partnerskiej, zawartej z turecką uczelnią Düzce University.
  Jest to ceniona, wielokrotnie nagradzana uczelnia, powstała w 2006 roku. Obecnie posiada 14 wydziałów, na których studiuje około 30 tysięcy studentów.
  Umowa zawarta pomiędzy uczelniami pozwoli na wzięcie udziału w mobilności studentom i nauczycielom z Wydziału Nauk o Zdrowiu (Położnictwo i Pielęgniarstwo).

  Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową uczelni! otwiera się w nowym oknie

 • NOWY KIERUNEK WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+( Bilecik Şeyh Edebali University, Turcja)

  Kolejną uczelnią, z którą udało nam się nawiązać współpracę jest turecka uczelnia o sympatycznej nazwie Bilecik Şeyh Edebali University.
  Jest to relatywnie młoda uczelnia, powstała w 2017 roku. Kształci w swoich murach około 16 tysięcy studentów.

  Dzięki podpisanej umowie możliwa będzie wymiana w ramach kierunków Położnictwo i Pielęgniarstwo.

  Broszurkę o uniwersytecie znajdziecie tutaj (PDF) otwiera się w nowym oknie

  Film o uczelni

 • NOWY KIERUNEK WYJAZDU W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ (Alytaus Kolegija, Litwa)

  Dziś mamy dla was wieści o kolejnej litewskiej uczelni, z którą udało nam się podpisać umowę. Jest to powstała w roku 2000 Alytaus Kolegija. Na 11-stu kierunkach tej uczelni kształci się około 2 tysięcy studentów.
  Podpisana umowa pozwoli na wymiany w ramach wydziałów: Nauk Społecznych (Zarządzanie), Politechnicznego (Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Technologia Żywności i Żywienia Człowieka), oraz Nauk o Zdrowiu (Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Kosmetologia).
  Zapraszamy was do obejrzenia filmiku zapoznającego z uczelnią!

  Film zapoznający z uczelnią otwiera się w nowym oknie

 • NOWY KIERUNEK WYJAZDU W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+(LITWA)

  Chcemy się podzielić z wami informacjami na temat kolejnej uczelni partnerskiej, z którą udało się nam podpisać umowę!
  Tym razem jest to uczelnia z sąsiedniej Litwy – Marijampole College.
  Powstała w roku 2001, jest to jedyna uczelnia w regionie Suwalszczyzny. Na 11 kierunkach łącznie studiuje około 600 osób.
  Może się pochwalić współpracą z 40 zagranicznymi uczelniami, co świadczy o tym, że na pewno będziecie w dobrych rękach!

  Film o uczelni z Litwy Marijampole College otwiera się w nowym oknie

 • NOWY KIERUNEK WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ (TURCJA)

  Z radością informujemy, że podpisaliśmy kolejną umowę o współpracy w ramach programu Erasmus+ z uczelnią w Turcji.

  Marmara University to uczelnia turecka założona w 1883 roku, zlokalizowana w zachodniej części Turcji. Jest jedną z wiodących instytucji szkolnictwa wyższego w Turcji. Uczelnia kształci ponad 57 000 studentów na 17 kierunkach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu (Fizjoterapia i  Wychowanie fizyczne, Położnictwo i Pielęgniarstwo).

 • DO YOU SPEAK ENGLISH? YES OR NO?

  Drodzy studenci PWSZ! Teraz możecie podszkolić wasz „lengłicz” i to zupełnie za darmo. W każdy poniedziałek semestru zimowego oferujemy Wam bezpłatne konwersacje z native speakerem. Przyjdzie już dziś i przekonajcie się, że warto.

  13.00 – 14.30 – grupa średniozaawansowana

  14.45 – 16.15 – grupa zaawansowana

  Adres: Gmach Główny Rektoratu, ul. Nowy Świat 4, sala 22.

  Pełnych informacji udziela Biuro Współpracy z Zagranicą (email: e.wasielewska@pwsz.kalisz.pl, email: monika.napadlek@pwsz.kalisz.pl, tel: 62 767 95 66, ul. Nowy Świat 4, p. 43)

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ DO ŁOTWY I RUMUNII

  Z radością informujemy, że podpisaliśmy kolejne umowy o współpracy w ramach programu Erasmus+ z uczelniami na Łotwie i w Rumunii.

  Łotwa

  Pierwsza z nich to Daugavpils University – uczelnia łotewska założona w 1921 roku, zlokalizowana w południowej części Łotwy. Uczelnia kształci ponad 2000 studentów na 5 kierunkach. Obecnie w uniwersytecie działa 13 centrów badawczych. Uczelnia kształci specjalistów w dziedzinie fizyki, ekonomii, informatyki  oraz nauk o środowisku. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu (Fizjoterapia), Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie) oraz Wydziału Politechnicznego (Informatyka).

  Rumunia

  Druga to “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia – uczelnia rumuńska, założona w 1991 roku, zlokalizowana w środkowej części Rumunii w Alba Iulia. Uczelnia kształci ponad 6000 studentów na 5 kierunkach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Inżynieria Środowiska, Informatyka) oraz Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie).

  Film o Daugavpils University otwiera się w nowym oknie

 • NOWY KIERUNEK WYJAZDU W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

  Nasza uczelnia podpisała kolejną umowę interinstutucjonalną z uczelnią partnerską w ramach programu Erasmus+. Nowa uczelnia zlokalizowana jest w Rumunii.

  Uniwersytet Babeș-Bolyai to uczelnia rumuńska zlokalizowana w Klużu. Jej początki sięgają 1581 roku, co czyni ją najstarszą instytucją szkolnictwa wyższego w Rumunii. Uczelnia kształci ponad 50 000 studentów na 21 kierunkach.

  Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu (Fizjoterapia i  Wychowanie fizyczne).

  Film o uczelni partnerskiej otwiera się w nowym oknie

  Zachęcamy do wyjazdów w ramach programu Erasmus+.

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+DO TURCJI I NA MALTĘ

  Z radością informujemy, że nasza uczelnia podpisała kolejne umowy interinstutucjonalne z uczelniami partnerskimi w ramach programu Erasmus+. Umowy umożliwiają wyjazdy studentom i pracownikom. Nowe uczelnie zlokalizowane są w Turcji oraz na Malcie.

  Malta

  Malta College of Arts, Science and Technology to uczelnia maltańska założona w 2001, zlokalizowana we wschodniej części Malty. Jest wiodącą na Malcie instytucją kształcenia i szkolenia zawodowego. Uczelnia oferuje studentom 180 kierunków. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie) oraz Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Budownictwo i Technologia Żywności i Żywienie Człowieka).

  Turcja

  Uniwersytet Dicle to uczelnia turecka założona w 1974 roku. Jest jednym z najstarszych uniwersytetów w południowo-wschodnim regionie Turcji. Oprócz głównego kampusu w Diyarbakır, uczelnia ma kampusy dla szkół zawodowych w hrabstwach Ergani, Cermik, Çüngüş, Bismil i Silvan. Misją Uniwersytetu Dicle jest osiągnięcie światowej klasy doskonałości   w każdej dziedzinie nauczania i badań. W uniwersytecie studiuje ponad 30 tyś. studentów i pracuje ponad 4000 pracowników. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie) oraz Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Budownictwo i Elektrotechnika).

  Cumhuriyet University jest uniwersytetem publicznym, założonym w 1973 roku w prowincji Sivas w Turcji. Uczelnia oferuje wykłady, programy edukacyjne, kulturalne i sportowe dla ponad 50 000 studentów i doktorantów. Zatrudnia  1845 pracowników akademickich. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie), Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn), Wydziału Nauk o Zdrowiu (Fizjoterapia, Położnictwo i Pielęgniarstwo).

  Zachęcamy do wyjazdów w ramach programu Erasmus+.

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+ DO RUMUNII, WŁOCH ORAZ TURCJI

  Z radością informujemy, że nasza uczelnia podpisała kolejne umowy interinstutucjonalne z uczelniami partnerskimi w ramach programu Erasmus+. Umowy umożliwiają wyjazdy studentom i pracownikom. Nowe uczelnie zlokalizowane są w Rumunii, we Włoszech i w Turcji:

  Rumunia

  Politehnica University of Bucharest (Universitatea Politehnica din București) to założony w 1864 roku największy, najstarszy i bardzo ceniony uniwersytet techniczny zlokalizowany w stolicy Rumunii. Uczelnia odnotowywana jest w rankingach światowych na miejscu od 501 do 600, a kształci blisko 30 000 studentów w 15 wydziałach. Podpisana umowa inter-instytucjonalna Erasmus+ pozwala na wymianę studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Mechanika i Budowa Maszyn). Warunkiem koniecznym kwalifikacji na wyjazd jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego (minimum na poziomie B2).

  Film o uczelnii otwiera się w nowym oknie

  Technical University of Civil Engineering (UTCB) w Bukareszcie (Rumunia) to ceniona rumuńska uczelnia, która swoimi tradycjami sięga początku XIX wieku. To jedyna uczelnia w tym kraju całkowicie skoncentrowana na kształceniu w zakresie budownictwa. Kształci blisko 9000 studentów na 6 wydziałach. Szczególnie rozpoznawalny jest tam wydział kształcenia inżynierskiego w językach obcych: angielskim, francuskim i włoskim. Podpisana umowa pozwala na mobilność studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Budownictwo). Warunkiem koniecznym kwalifikacji na wyjazd jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego (minimum na poziomie B2).

  Włochy

  The Polytechnic University of Bari (Włochy) jest najmłodszą z włoskich politechnik – założona w 1990 roku kształci obecnie blisko 10 000 studentów na 6 wydziałach. Podpisywana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Budownictwo, Elektrotechnika, Informatyka, Inżynieria Środowiska oraz Mechanika i Budowa Maszyn).

  Turcja

  Trakya University to założona w 1982 roku uczelnia Turecka, która kształci blisko 50 000 studentów w 10 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk o Zdrowiu(Pielęgniarstwo).

  Zachęcamy do wyjazdów w ramach programu Erasmus+.

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+ DO TURCJI

  Z radością informujemy, że że nasza uczelnia podpisała dwie nowe umowy interinstutucjonalne z uczelniami partnerskimi w Turcji w ramach programu Erasmus+. Umowy umożliwiają wyjazdy studentom i pracownikom.

  Mersin University

  Pierwsza umowa dotyczy współpracy z Mersin University. Mersin University to uczelnia turecka założona w 1992, zlokalizowana w południowej części Turcji – prowincji Mersin. Uczelnia kształci ponad 30 000 studentów na 19 kierunkach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie), Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn, Technologia żywności i żywienie człowieka) i Wydziału Nauk o Zdrowiu(Pielęgniarstwo i Położnictwo).

  Kastamonu University

  Druga umowa dotyczy współpracy z Kastamonu University. Uniwersytet w Kastamonu (Kastamonu University) w Turcji został założony w 2006 roku w wyniku połączenia kilku instytucji szkolnictwa wyższego. Obecnie zatrudnia blisko 750 nauczycieli akademickich i kształci ponad 22000 studentów na 7 wydziałach. Podpisywana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie), Wydziału Politechnicznego (Inżynieria Środowiska, Elektrotechnika, Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, Mechanika i Budowa Maszyn, Budownictwo i Informatyka), Wydziału Nauk o Zdrowiu (Wychowanie Fizyczne, Pielęgniarstwo). Warunkiem wyjazdu do tej uczelni jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

  Zachęcamy do wyjazdów w ramach programu Erasmus+.

  Film o uczelnii otwiera się w nowym oknie

 • NOWY KIERUNEK DLA STUDENTÓW BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO I OBRONNOŚCI PAŃSTWA

  Z radością informujemy, że podpisana została nowa umowa inter-instytucjonalna w ramach programu Erasmus+. Estonian Academy of Security Sciences to uczelnia zlokalizowana w stolicy Estonii – Tallinie. To jedyna publiczna uczelnia w kraju specjalizująca się w tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a jej prestiż jest rozpoznawalny za granicą. Z tego powodu współpracuje z licznymi ośrodkami akademickimi i ministerstwami spraw wewnętrznych w Europie. Kształci się w niej blisko 5000 studentów w czterech koledżach: policyjnym i ochrony granic, ratunkowym, resocjalizacyjnym oraz podatkowym i celnym. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecnych i Humanistycznych (Bezpieczeństwo Wewnętrze i Obronność Państwa). Umowa zakłada także możliwość realizowania praktyk studenckich. Warunkiem wyjazdu jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

  Film promujący uczelnie otwiera się w nowym oknie

 • NASI STUDENCI I ICH WRAŻENIA Z WYJAZDU NA PRAKTYKI

  Zachęcamy do wyjazdów w ramach programu Erasmus+. Dlaczego? Najlepiej opowiedzą o tym nasi studenci.

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+. PRAWDZIWA GRATKA DLA BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO I OBRONNOŚCI PAŃSTWA!

  Z radością informujemy, że poszerza się lista uczelni, z którymi współpracujemy, a to oznacza również nowe możliwości wyjazdów w ramach programu Erasmus+. Oto nowe uczelnie:

  Bandirma Onyedi Eylul University

  Bandirma Onyedi Eylul University to uczelnia turecka założona w 1994 roku, położona w malowniczej portowej miejscowości Bandirma nad Morzem Marmara. Uczelnia kształci 10500 studentów na 5 wydziałach zlokalizowanych w 6 kampusach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie), Wydziału Nauk o Zdrowiu (Fizjoterapia, Pielęgniarstwo i Położnictwo).

  Avrasya University

  Avrasya University to uczelnia turecka założona w 2010, zlokalizowana w Trabzon, nad Morzem Czarnym. Uczelnia kształci 8500 studentów na 26 kierunkach na 6 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i praconików Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie), Wydziału Nauk o Zdrowiu (Pielęgniarstwo i Położnictwo, Wychowanie Fizyczne) oraz Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Elektrotechnika, Inżynieria Żywności i Żywienie Człowieka, Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn).

  Technical University of Gabrovo

  Technical University of Gabrovo to uczelnia bułgarska założona w 1964 roku, zlokalizowana w Grabovo, niedaleko miasta Łowecz, które od listopada 2017 jest nowym partnerem miasta Kalisz. Uczelnia kształci 5100 studentów na 15 kierunkach na 3 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Elektrotechnika, Budownictwo, Mechanika i Budowa Maszyn).

 • PRAKTYKI ZAGRANICZNE WE FRANCJI DLA STUDENTÓW PIELĘGNIARSTWA, POŁOŻNICTWA I RATOWNICTWA MEDYCZNEGO W RAMACH ERASMUS+

  Świetne wieści dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu- Institut Regional de Formation Sanitaire et Sociale Croix-Rouge Francaise des Hauts-de-France w Dechy czeka na Was!

  Institut Regional de Formation Sanitaire et Sociale Croix-Rouge Francaise des Hauts-de-France to instytut prowadzony przez Czerwony Krzyż we Francji organizujący szkolenia dla szeroko rozumianej kadry medycznej oraz praktyki dla studentów pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa medycznego. Podpisana umowa pozwoli studentom Wydziału  Nauk o Zdrowiu na realizowanie praktyk i staży absolwenckich w ramach Erasmus+ w szpitalach, klinikach i domach opieki różnego typu.

  Posłuchajcie studentki z Łotwy – tak to wygląda!

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+ DO RUMUNII I GRECJI

  Z radością informujemy, że nasza uczelnia podpisała trzy nowe umowy interinstutucjonalne z uczelniami partnerskimi w ramach programu Erasmus+. Umowy umożliwiają wyjazdy studentom i pracownikom.

  Rumunia

  Wszyscy zainteresowani Rumunią i historią Draculi mogą jechać do Rumunii, do Tarhu Mures. „Petru Maior” University of Targu Mures w Rumunii to uczelnia techniczno-ekonomiczna położona w centralnej części kraju, która kształci blisko 4 tysiące studentów na trzech wydziałach. Założona w 1960 roku swoją renomę zyskała w latach 90-tych. Podpisana umowa pozwoli na mobilność w ramach programu Erasmus+ dla studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Mechanika i Budowa Maszyn, Informatyka, Elektrotechnika, Inżynieria Środowiska) oraz Wydziału Nauk Społecznych i Ekonomicznych (Zarządzanie).

  Grecja

  Fani Grecji również mogą znaleźć pierwszą uczelnię w tym kraju, z którą rozpoczynamy współpracę. Technological Educational Institute of Kazani to ceniona uczelnia położona w północnej Grecji z kampusami zlokalizowanymi w 5 okolicznych miastach. Kształci ponad 5 tysięcy studentów na 11 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność w ramach programu Erasmus+ dla studentów i pracowników Wydziału Nauk Społecznych i Ekonomicznych (Zarządzanie), Wydziału Politechnicznego (Informatyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Inżynieria Środowiska) oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu (Pielęgniarstwo i Położnictwo).

  Turcja

  Trzecim nowym partnerem jesy uczelnia z Turcji. Igdir University to młoda, założona w 2008 roku, uczelnia położona we wschodniej części Turcji. Kształci blisko 7 tysięcy studentów na 7 wydziałach. Podpisana umowa pozwoli na mobilność w ramach programu Erasmus+ dla studentów i pracowników Wydziału Politechnicznego (Budownictwo i Inżynieria Środowiska) , Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych (Zarządzanie) oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu (Wychowanie Fizyczne).

  Zachęcamy do wyjazdów w ramach programu Erasmus+.

 • NOWE KIERUNKI WYJAZDÓW W RAMACH ERASMUS+ DO WŁOCH I CHORWACJI

  Z radością informujemy, że nasza uczelnia podpisała dwie nowe umowy interinstutucjonalne z uczelniami partnerskimi w ramach programu Erasmus+. Umowy umożliwiają wyjazdy studentom i pracownikom.

  Università di Foggia we Włoszech

  Pierwsza uczelnia to Università di Foggia we Włoszech. To młoda (założona w 1999 roku) i dynamicznie rozwijająca się uczelnia położona w malowniczych południowych Włoszech. Instytucja ta kształci blisko 10 000 studentów na 6 wydziałach. Podpisywana umowa umożliwia mobilność studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ z kierunków: Pielęgniarstwo, Położnictwo, Fizjoterapia, Wychowanie Fizyczne oraz Zarządzanie. Ustalonym językiem współpracy jest język angielski.

  University of Split w Chorwacji

  Druga uczelnia to University of Split w Chorwacji. To znana i ceniona chorwacka uczelnia zlokalizowana w drugim co do wielkości mieście w Chorwacji – położonym nad Adriatykiem Splicie, którego walory turystyczne są powszechnie znane. Uczelnia powstała w 1974 roku i obecnie kształci ponad 20 000 studentów na 11 wydziałach. Podpisana umowa umożliwia mobilność studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ z kierunku Wychowanie Fizyczne. Ustalonym językiem współpracy jest język angielski.

  Zachęcamy studentów wszystkich kierunków o ubieganie się o wyjazdy w ramach programu Erasmus+ i przypominamy o terminie uzupełniającej rekrutacji: 10 listopada 2017

  Film o uczelni we Włoszech Università di Foggia otwiera się w nowym oknie

  Film o uczelni w Chorwacji University of Split otwiera się w nowym oknie