• Polski
  • English
    • Kontrast
    • Czcionka

To nie był dobry weekend dla studentów Akademii Kaliskiej, uprawiających sport. Koszykarze BM Stali Ostrów odpadli w ćwierćfinale rozgrywek o Suzuki Puchar Polski, a swoje mecze ligowe przegrały szczypiornistki i szczypiorniści Energii MKS-u Kalisz oraz Ostrovii. Możliwe, że niekorzystna tendencja odwróci się dzisiaj, ponieważ o ligowe punkty będą walczyć siatkarki MKS-u Kalisz.

Zaczęło się od piątkowej porażki koszykarzy BM Stali Ostrów z Treflem Sopot 80:89. Ostrowianie byli faworytami pojedynku, gdyż bronili prestiżowego trofeum, jednak rywale okazali się lepsi. Jak się okazało Trefl był nie do zatrzymania i właśnie ekipa z Sopotu po zwycięstwach w dwóch kolejnych meczach, wywalczyła Puchar Polski.

Zła passa studentów Akademii Kaliskiej wyczynowo uprawiających sport trwała również w sobotę: najpierw planowanej porażki doznali piłkarze ręczni Energii MKS-u Kalisz, którzy na wyjeździe ulegli Industrii Kielce 40:25. O ile z porażką piłkarzy ręcznych trzeba się było liczyć, o tyle przegrana szczypiornistek w Świebodzicach 22:28 na pewno jest nieprzyjemnym zaskoczeniem dla fanów. W pierwszej rundzie kaliszanki we własnej hali wygrały 41:27 i były faworytkami sobotniego meczu. Mało tego – zanotowały doskonałe otwarcie, ponieważ po kilku minutach prowadziły 8:1. Niestety, rywalki szybko się otrząsnęły i do przerwy doprowadziły do remisu 13:13. W drugiej połowie gospodynie dominowały na parkiecie i zasłużenie wygrały 22:28.

Najbliżej zwycięstwa byli w weekend piłkarze ręczni Ostrovii, którzy zmierzyli się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn i minimalnie ulegli gospodarzom 23:22. Mecz był szalenie wyrównany i emocjonujący, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatniej minucie i to gospodarze cieszą się z dwóch wywalczonych punktów.

Zła passa może się jednak odwrócić – dzisiaj w Opolu swój mecz ligowy rozegrają siatkarki Energii MKS-u Kalisz. Początek o godz. 17.30, a transmisję można zobaczyć w Polsacie Sport.