• English
    • Kontrast
    • Czcionka
Akademicki mistrz Wielkopolski w tenisie ziemnym

Pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrza Wielkopolski zdobył w Akademickich Mistrzostwach Poznania i Wielkopolski w tenisie ziemnym student pierwszego roku fizjoterapii Michał Matuszewski.

Przedstawiciel Akademii Kaliskiej, w dniach 13-14 listopada 2021 r. uczestniczył w turnieju w Poznaniu, na krytych kortach AZS. W eliminacjach Michał Matuszewski pewnie pokonał swoich rywali, a zacięty pojedynek rozegrał tylko w pierwszym secie finałowego meczu z przedstawicielem gospodarzy – Radosławem Jandy. Pierwszy set finałowej potyczki zakończył się wynikiem 7:5 dla kaliszanina, a w drugiej odsłonie student Akademii Kaliskiej był zdecydowanie lepszy, wygrywając 6:2 i zdobywając tytuł mistrzowski.

Michał Matuszewski od najmłodszych lat trenuje tenisa ziemnego i odnosi sukcesy na krajowych kortach – tylko w 2021 roku wywalczył mistrzostwo Wielkopolski  w grze podwójnej i wicemistrzostwo w grze pojedynczej.